ORANJESTAD – De MEP-fractie heeft de Staten van Aruba verzocht om op korte termijn een spoedvergadering van de vaste commissie voor Sociale Aangelegenheden bijeen te roepen. Aanleiding zijn volgens de partij schrijnende situaties binnen de huidige bijstandsregeling.
In een brief van Statenlid Hendrik Tevreden stelt MEP dat de huidige wetgeving nadelig kan uitpakken voor mensen die vanwege medische of andere zwaarwegende humanitaire omstandigheden langere tijd in het buitenland moeten verblijven.
Volgens informatie van Noticiacla, is de brief mede ingegeven door een concrete zaak van een Arubaanse vrouw die momenteel in Colombia verblijft voor een medische behandeling. Volgens MEP ondervindt zij problemen met haar bijstandsuitkering omdat haar verblijf in het buitenland langer duurt dan de huidige wet toestaat, terwijl zij om medische redenen niet kan terugkeren.
MEP wil dat de commissie onderzoekt of de wet of de uitvoering daarvan ruimte biedt voor uitzonderingen in humanitaire gevallen. Daarnaast vraagt de partij om vertegenwoordigers van het ministerie en de Directie Sociale Zaken uit te nodigen om de regeling en de uitvoeringspraktijk toe te lichten.
NoticiaCla heeft vernomen dat ook de minister van Volksgezondheid zich inmiddels met de zaak heeft beziggehouden. Wat die bemoeienis heeft opgeleverd, is op dit moment niet bekend.