Pieters(PPA): Na vijf maanden nog steeds geen Censo-afspraken; sein van illegale verkoop van tijdsloten

Pieters(PPA): Na vijf maanden nog steeds geen Censo-afspraken; sein van illegale verkoop van tijdsloten

Posted on 8/21/2026, 9:37 AM AST | Updated on 8/21/2026, 9:37 AM AST

ORANJESTAD – Fractieleider van de PPA, Eduard Pieters, trekt opnieuw aan de bel over het aanhoudende tekort aan afspraken bij Censo voor mensen die al een vergunning hebben gekregen om zich op Aruba te vestigen en te werken.

Volgens Pieters is het probleem vijf maanden na zijn eerste waarschuwing in maart nog altijd niet opgelost. Inmiddels zouden er ook signalen zijn dat afspraken illegaal worden verkocht voor bedragen tussen Afl. 50 en Afl. 200.

Pieters legt de politieke verantwoordelijkheid bij minister Dowers en benadrukt dat de directie en medewerkers van Censo niet de schuld moeten krijgen. Als de regering meer vergunningen verstrekt, moet zij volgens hem ook zorgen voor voldoende personeel, middelen en systemen om de extra vraag op te vangen.

Hij vraagt om een dringend onderzoek naar de vermeende verkoop van afspraken. Hoewel er nog geen formele aangifte is gedaan, vindt Pieters de signalen via sociale media ernstig genoeg om direct te onderzoeken.

Daarnaast waarschuwt hij dat registratieproblemen gevolgen kunnen hebben voor toegang tot sociale verzekeringen, financiering en andere essentiële diensten. Ook de Ombudsman zou volgens Pieters aandacht voor de situatie hebben gevraagd.