Restauratie John G. Eman-gebouw gestart voor kantoren, woning en horeca

Restauratie John G. Eman-gebouw gestart voor kantoren, woning en horeca

Posted on 10/14/2026, 11:17 PM AST | Updated on 10/14/2026, 11:18 PM AST

ORANJESTAD — De restauratie van het historische John G. Eman-gebouw, het voormalige Aruba Bank-pand aan Caya G.F. Betico Croes, is op 14 oktober officieel gestart. Minister Geoffrey Wever, premier Mike Eman en Petra Davis namens Stichting Monumentenfonds Aruba markeerden het begin.

Het gebouw krijgt een multifunctionele bestemming met kantoren voor CBS en SER, een appartement en een horecaruimte met terras. De historische en architectonische waarde blijft behouden.

Het project volgt op een intentieovereenkomst uit 2024 en de overdracht van het pand aan Monumentenfonds in 2025. Het maakt deel uit van de plannen om het centrum van Oranjestad nieuw leven in te blazen.

“Revitalisering van Oranjestad gaat niet alleen over het restaureren van gebouwen. Het gaat om het creëren van economische activiteit en nieuwe kansen,” aldus Wever.

Het persbericht vermeldt geen totale kosten of opleverdatum.