Sarah-Quita Offringa opent seizoen met tweede plaats op Gran Canaria

Sarah-Quita Offringa opent seizoen met tweede plaats op Gran Canaria

Posted on 7/10/2026, 8:40 AM AST | Updated on 7/10/2026, 8:40 AM AST

POZO IZQUIERDO – Sarah-Quita Offringa uit Aruba is het nieuwe PWA-waveseizoen begonnen met een knappe tweede plaats tijdens de wereldbekerwedstrijd in Pozo Izquierdo op Gran Canaria. De 28-voudig wereldkampioene moest in de finale haar meerdere erkennen in de lokale windsurflegende Daida Moreno, die het prestigieuze evenement voor de 23e keer op haar naam schreef.

De omstandigheden waren de hele wedstrijdweek zwaar, met krachtige en wisselende wind en uitdagende golven. Offringa wist zich desondanks overtuigend voor de finale te plaatsen. Hoewel zij in de beslissende heat niet haar gebruikelijke ritme vond, leverde haar constante optreden een uitstekende tweede plaats op.

Voor Offringa betekent het resultaat een sterke start van het nieuwe seizoen. De ervaren Arubaanse, die de afgelopen jaren talloze wereldtitels in verschillende disciplines heeft veroverd, bewees opnieuw dat zij ook onder moeilijke omstandigheden tot de absolute wereldtop behoort.

De overwinning ging naar de Spaanse Daida Moreno, die op haar thuiswateren opnieuw haar klasse liet zien. Nadat zij zich via de Challenger Round voor het hoofdtoernooi had geplaatst, won Moreno vervolgens al haar heats en behaalde zij haar 23e overwinning in Pozo Izquierdo.

De derde plaats ging naar de Spaanse Alexia Kiefer Quintana, terwijl de 16-jarige Belgische Sol Degrieck als vierde eindigde.